Ptarmigan on nüüdseks suletud.

Ptarmigan tegutses Tallinnas aastatel 2011-2014. Veebilehelt on leitav arhiiv nendel aastatel aset leidnud üritustest. Meie tegevus Tallinnas on lõppenud, kuid mõned liikmed jätkavad nüüd tegutsemist %{href}.

Sündmused

Vinay Gupta loeng ja vestlusring “Praktilise poliitika uued geograafiad”
talk : discussion : politics : infrastructure : disaster
N, 17. mai 2012, 00:00:00 +0000 20:15

 

Inglise mõtleja ja aktivist Vinay Gupta mõtiskleb uute detsentraliseeritud poliitiliste praktikate võimalikkuse üle kõrgtehnoloogia ajastul, katsub dekonstrueerida ühiskondlikult paika pandud vanu mõttelisi vastandpaare nagu rikkus ja vaesus, linn ja maa, tööstus ja põllumajandus, räägib võimalustest, kuis saavutada poliitiline kontroll materiaalsete põhivarade üle nagu energia ja vesi ja rõõmustab väikeste ühiskondlike kollapside üle (nagu näiteks Kreeka majanduskriis), mis annavad meile vabaduse suunduda demokraatlikumate ning avatud suhtlust ning sidusust võimaldavate poliitiliste süsteemide väljatöötamise poole. Loengule järgneb avatud vestlusring.

 

Vinay Gupta (The Bucky-Gandhi Design Institution - http://vinay.howtolivewiki.com/blog/) on üks maailma juhtivatest mõtlejaist uutes infrastruktuuriteooriates ja geopoliitiliste riskide haldamises ning keskkonnakaitse ja kestliku arengu aktivist. Gupta on kuulus oma open-source varjendi Hexayurti (http://hexayurt.com/) disainist ning ta on raamatu “The Future We Deserve” autor.


Vinay Gupta juhatas eelmisel nädalavahetusel sisse Helsingis toimunud Camp Pixelache’i 2012 (http://www.pixelache.ac/helsinki/camp12/), mille teemaks oli Do It With Others - tee seda koos teistega. Vinay Gupta toob Tallinnasse Pixelversity/Pixelache Soomest.

Loeng ja vestlusring on inglise keeles.

Võtke mõnuks ja jagamiseks kaasa taimset snäkki ja rõõmu (kui tahate, muidugi).